Czyszczenie przewodów kominowych i wentylacyjnych

Wykonujemy czyszczenia wszelkiego rodzaju przewodów kominowych i wentylacyjnych. Czyścimy, udrażniamy kominy, wentylację grawitacyjną i mechaniczną.

Jesteśmy pionierami w czyszczeniu przewodów kominowych szczotkami obrotowymi. Naszym atutem jest innowacyjna usługa kominiarska: czyszczenie kominów i przewodów kominowych wałkami rotacyjnymi. Na ich końcu znajduje się obrotowa szczotka lub łańcuch które czyszczą dokładnie z sadzy prze np. włożenie m wkładu kominowego lub rękawa uszczelniającego alu-fol.

Potrafimy rozbić sadzę szklistą która jak wiadomo jest najtrudniejszym zanieczyszczeniem kominowym i bardzo trudno jest ją usunąć. Przy użyciu naszych wałków rotacyjnych z obrotowym łańcuchem wszystko idzie łatwo i skutecznie. Wykonujemy czyszczenia sezonowe przed rozpoczęciem sezonu grzewczego oraz w trakcie sezonu, jeżeli jest właściwy dostęp do komina. Jeżeli dostęp do komina jest utrudniony z powodu braku ław kominiarskich lub oszronienia dachu dysponujemy sztywnym wałkiem z tworzywa gfk zakończonego szczotką przy pomocy której przeprowadzamy czyszczenie od dołu.

Przepisy zobowiązują do czyszczenia kominów. Mówi o tym konkretnie § 30 ust. 1 pkt 2 i 3 oraz ust. 2 rozporządzenia ministra spraw wewnętrznych i administracji z 21 kwietnia 2006 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (DzU nr 80, poz. 563).

Zgodnie z nim trzeba czyścić przewody wentylacyjne, dymowe, spalinowe. Najczęściej, bo cztery raz w roku, trzeba to robić w domach, które są opalane węglem, drewnem lub innym paliwem stałym. Rzadziej, bo dwa razy w roku, czyści się wspomniane przewody w domach opalanych gazem, olejem lub innym paliwem ciekłym, natomiast przewody wentylacyjne – raz w roku.– Przepis dotyczy domów, w których jest kotłownia lub piec grzewczy – wyjaśniła Mariola Berdysz, dyrektor fundacji Wszechnica Budowlana. Nie trzeba tak często czyścić przewodów w domach zasilanych z elektrociepłowni lub z kotłowni zlokalizowanej w innym budynku.

 

Słowa kluczowe, po których znaleziono tą podstronę:

  • czyszczenie wentylacji warszawa
  • czyszczenie wentylacji mechanicznej
  • mechaniczne czyszczenie wentylacji
  • czyszczenie kominów
  • czyszczenie przewodów kominowych
  • udrażnianie zatkanych przewodów kominowych
  • czyszczenie wentylacji wałkami rotacyjnymi
  • czyszczenie wentylacji szczotkami obrotowymi
Call Now ButtonZadzwoń do kominiarza